Miód a układ pokarmowy

Miód a układ pokarmowy

Miód wykorzystuje się do leczenia choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy jak również przy zapaleniu żołądka. W przypadku wrzodów, miód przyspiesza gojenie nadżerek błony śluzowej. Przyjmowanie miodu może zniwelować zgagę i nudności, może również wpłynąć pozytywnie na jakość snu.

Miód stosuje się również przy zapaleniu jelita grubego lub cienkiego, ma on właściwości regulacyjne. Podaje się go również osobom cierpiącym na zaparcia, pomaga poprawić perystaltykę jelit. Badania nad wpływem miodu wykazały, że pomaga on przy wirusowym i przewlekłym zapaleniu wątroby; pomaga w lepszym opróżnianiu pęcherzyka żółciowego i pomaga obniżać poziom bilirubiny.

Na poprawienie przemiany materii bardzo popularnym przepisem jest wymieszanie połowy szklanki wody, dwóch łyżek miodu i soku z połowy cytryny. Na wzdęcia i bóle brzucha pomoże mieszanka nasion anyżu i miodu, przygotowana w stosunku 1:1, powinno się ją zażywać dwa razy dziennie.

Na zapalenie żołądka z podwyższoną kwasowością miód powinno się przyjmować 3 razy dziennie, rozpuszczając go w ciepłej wodzie (szklanka lub pół szklanki), około 2 godziny przed posiłkiem. Zapobiega to podrażnieniom błony śluzowej żołądka i pozwala obniżyć zawartość kwasu solnego w soku żołądkowym. Przy zapaleniu jelita grubego miód powinno się przyjmować 3 razy dziennie przed jedzeniem. Należy rozpuścić jedną lub dwie łyżki w soku jabłkowym lub w wodzie, aby preparat miał gęstą konsystencję.

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii i otagowano jako . Możesz dodać go do zakładek permalink. Dodaj komentarz lub dodaj odpowiedź (trackback): Trackback URL.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*