Telefon

505 777 424

Email

sklep@kaszubskiemiody.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 7:00 - 15:00

Ziołomiody

 

Nie są to miody leczy syropy, przerabiane i konserwowane przez pszczoły. Służą owadom w zimie jako pokarm. Podstawą ziołomiodów są syropy ziołowe lub pożywka wytwarzana przez ludzi.

Ziołomiody są bogate w składniki mineralne, enzymy i przeciwbakteryjne inhibiny. Można je wykorzystywać zamiast ziół, wystarczy do połowy szklanki letniej wody dodać łyżeczkę ziołomiodu. Są bezpieczne dla dzieci i można je podawać zamiast ziółek, gdyż są smaczniejsze.

Istnieje wiele rodzajów ziołomiodów, wymienić można na przykład ziołomiód aloesowy, aroniowy, głogowy, miętowy, nagietkowy, pokrzywowy, rumiankowy, sosnowy, tymiankowy, ziołomiód z bzu czarnego. Każdy z nich charakteryzuje się innymi właściwościami i może pomóc w leczeniu różnych dolegliwości.

Ziołomiód aroniowy zalecany jest osobom z chorobami wątroby, trzustki i przy schorzeniach układu krążenia. Aronia pomaga oczyszczać organizm, usuwać pozostałości po lekach.

Ziołomiód aloesowy jest pomocny przy zaparciach, wzmacnia, pobudza i regeneruje system odpornościowy organizmu, reguluje trawienie i przemianę materii.

Ziołomiód z bzu czarnego poprawia przemianę materii, działa moczopędnie. Wzmacnia naczynia krwionośne jak również pomaga w leczeniu grypy i przeziębienia.

Ziołomiód głogowy pomaga szczególnie wzmocnić serce, reguluje ciśnienie, uspokaja.

Ziołomiód miętowy ułatwia trawienie, działa wzmacniająco.

Ziołomiód nagietkowy złagodzi bolesne miesiączki. Polecany jest również przy chorobie wrzodowej i nieżytach żołądka.

Ziołomiód pokrzywowy działa moczopędnie, ułatwia trawienie, obniża poziom cukru we krwi. Ma wiele zastosowań, między innymi w leczeniu anemii, krzywicy, krwawień, zapaleniu nerek, pęcherza moczowego.

Ziołomiód rumiankowy ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Może być podawany ząbkującym dzieciom i w wypadku kolki jelitowej. Pomaga również w leczeniu anginy i stanach zapalnych przewodu pokarmowego.

Ziołomiód sosnowy zalecany przy schorzeniach górnych dróg oddechowych. Działa wykrztuśnie.

Ziołomiód tymiankowy działa moczopędnie, dezynfekuje drogi moczowe.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *