Telefon

505 777 424

Email

sklep@kaszubskiemiody.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 7:00 - 15:00

Miód – w trosce o drogi moczowe

Już starożytni wiedzieli, jak wiele dobrodziejstw kryje w sobie miód, zbierany pieczołowicie przez pszczoły. Warto wspomnieć o jego korzystnym działaniu na drogi moczowe.

Osoby mające problemy w postaci niewydolności nerek, kamicy nerkowej czy z przewlekłym zapaleniem nerek, mogą stosować domowe receptury z dodatkiem miodu aby złagodzić dolegliwości lub nawet wyleczyć się. Ponieważ miód ma działanie moczopędne pomaga zwiększyć przepływ naczyniowy w nerkach, co zapobiega powstawaniu złogów. Leczenie tego rodzaju schorzeń jest możliwe dzięki niskiej zawartości jonów sodu i chloru a także białka w składzie miodu. Rozszerza on naczynia krwionośne nerek, co ma szczególne znaczenie dla osób, które cierpią na przykład na przewlekłe zapalenie nerek, w którym wydalanie moczu jest ograniczone.

Spośród receptur z wykorzystaniem miodu warto wspomnieć napoje przyrządzane przy chorobach nerek. Jednym z nich jest zaparzenie owoców dzikiej róży, do których po przestudzeniu dodaje się łyżeczkę miodu. Taki wywar powinno się pić trzy razy dziennie. Warto pamiętać, aby nie podgrzewać miodu wcześniej, gdyż w temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza straci on swoje lecznicze właściwości i witaminy.

Miód zaleca się również stosować profilaktycznie, gdyż lepiej zapobiec kamieniom nerkowym niż później się leczyć.

Jeżeli chodzi o wybór miodu, nie każdy gatunek nadaje się na leczenie tego typu dolegliwości. Poleca się stosowanie miodu akacjowego i lipowego do leczenia chorób układu moczowego oraz używanie miodu wrzosowego i nawłociowego (z kwiatu mimozy) dla panów z problemami prostaty. Można go stosować profilaktycznie już po 30 roku życia. Aby złagodzić problemy z prostatą można stosować napój składający się z miodu nawłociowego, pyłku kwiatowego, soku jabłkowego (opcjonalnie marchwiowego) i propolisu. Przygotowanie takiego napoju jest bardzo proste, wystarczy do szklanki soku dodać łyżkę miodu, łyżkę pyłku kwiatowego i około 50 kropli wyciągu z propolisu. Zaleca się pić taką miksturę raz dziennie przed jedzeniem przez miesiąc.

 

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *