Telefon

505 777 424

Email

sklep@kaszubskiemiody.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 7:00 - 15:00

Dokonując zakupów rzadko zastanawiamy się, ile pracy wymaga wyprodukowanie danego przedmiotu. Warto bliżej przyjrzeć się pracy pszczół, dzięki którym możemy korzystać z woskowych świec.  Na kilogram wosku rodzina pszczela zużywa około 3,6 kg miodu. Wosk służy pszczołom do budowy plastrów, w których gromadzi się miód. Ponieważ nie rozpuszcza się w wodzie, pszczoły mają dobrze zabezpieczony ul przed złymi warunkami atmosferycznymi. O tym,  w jaki sposób wykorzystać wosk wiedziano już wiele wieków temu, a woskowe świece do dzisiaj cieszą się niesłabnącą popularnością dzięki swoim właściwościom.

Świece woskowe mają zbawienny wpływ na nasze otoczenie, wzbogacają one bowiem powietrze w jony, których bardzo często brakuje w pomieszczeniach. Ich płomień jest nietoksyczny dla ludzi, działają one również kojąco na układ nerwowy. Promieniowanie z telewizorów i komputerów możemy neutralizować nie tylko wietrząc pomieszczenia, ale również paląc woskowe świece. Świece woskowe likwidują również drażniący zapach dymu tytoniowego, roztaczając zapach miodu i propolisu. Warto również zapalić świece woskowe osobom które przeżyły szok, stres lub cierpią na migrenę, gdyż świece pomogą wrócić do równowagi psychicznej.

Wystarczy 15-20 minut przed snem zapalić świecę, by cieszyć się głębokim snem, a rano obudzić się wypoczętym i zregenerowanym. Świece woskowe to więc nie tylko piękny wygląd czy fantazyjne wzory, to również dobroczynne właściwości, z których często nie zdajemy sobie sprawy.

K.W.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *