Miód a układ krążenia

Miód a układ krążenia

Miód stosuje się przy leczeniu nadciśnienia, chorobie wieńcowej oraz w nerwicach naczyniowych i chorobach serca. Zwiększa on wydolność serca i działa korzystnie na krążenie krwi. Może być stosowany zapobiegawczo, lub jako środek wspomagający leczenie. Miód może również zahamować rozwój miażdżycy, jest idealny również dla kobiet w ciąży cierpiących na nadciśnienie, które nie mogą przyjmować leków.

Dolegliwości związane z sercem lub ciśnieniem można złagodzić przygotowując w domu mikstury z dodatkiem miodu. Aby wzmocnić serce, wystarczy pić 3 razy dziennie pół szklanki przegotowanego mleka z łyżeczką miodu. Na obniżenie ciśnienia można stosować mieszankę miodu z sokiem z buraków. Powinno się ją pić trzy razy dziennie przez posiłkami. Można miód rozpuszczać również w naparze z owoców dzikiej róży lub głogu, które również mają dobroczynny wpływ na układ krążenia.

Wśród miodów odpowiednich do leczenia tego typu schorzeń wymienia się miód kasztanowy, lawendowy, kozłkowy czy melisowy. Ciśnienie tętnicze krwi pomaga obniżać miód lipowy, a miody spadziowe z drzew iglastych, miód gryczany i rzepakowy pomagają w leczeniu miażdżycy.

 

 

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii, Układ krążenia i otagowano jako , , , , . Możesz dodać go do zakładek permalink. Dodaj komentarz lub dodaj odpowiedź (trackback): Trackback URL.

Jeden Komentarz

  1. Opublikowano 23 grudnia 2012 at 01:27 | Permalink

    laborant / Prawda niestety jest taka,że to tłuszcze nicaysneone sprzyjajom nowotworom. Pośrednią lub bezpośrednią przyczyną nowotworf3w,miażdżycy oraz procesf3w starzenia są WOLNE RODNIKI. Tłuszcze zawierające kwasy nasycone takie jak smalec masło i olej kokosowy nie utleniają się gdyż mają niską zawartość kwasf3w nienasyconych. Natomiast oleje roślinne zawierające dużo nienasyconych kwasf3w tłuszczowych np. słonecznikowy,rzepakowy,lniany są bardzo wrażliwe na utlenianie.W wyniku utleniania kwasf3w tłuszczowych powstają wolne rodniki ktf3re sprzyjają rakowi.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*